Co warto zobaczyć w Wejherowie

Co warto zobaczyć w Wejherowie? Na pewno rynek i Kalwarię Wejherowską. My jednak wybieramy opcję, która bardziej zainteresuje dzieci. Jedziemy do Parku Miejskiego przy ulicy Parkowej. Park jest przepiękny, pogoda dopisuje.


Przechodzimy przepiękną aleją różaną. Rosną tam różne gatunki róż. Można nimi nacieszyć oczy i nos, gdyż zapach jest oszałamiający. Każdy gatunek róży pachnie inaczej. Wiedzieliście?


Spotykamy bardzo interesującego pana. Siedzi sobie na ławce z tym akordeonem. Ciekawe po co?


Madzia zaprzyjaźnia się z pieskiem.


Aż nagle, całkiem niespodziewanie, pan zaczyna wyśpiewywać kaszubski alfabet. Kilkukrotnie a może kilkunastokrotnie, dzieci najchętniej zostałyby tu przez większość dnia.Upał daje się we znaki, więc chowamy się na chwilę w Pałacu Przebendowskich i Keyserlingów, w którym znajduje się Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej. Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 5 zł, dzieci wchodzą za darmo. W muzeum znajdziemy coś dla dorosłych i coś dla dzieci, trochę zdjęć i historii, głównie dotyczących Aleksandra Majkowskiego i Gerarda Labudy i kilka wystaw dedykowanych najmłodszym.Piotruś czyta bajkę, która jest napisana w 2 językach - polskim i kaszubskim. 
Dzieci bardzo dobrze czują się w sali z kaszubskimi instrumentami, na których można sobie pograć.Za pałacem jest stawek z ptactwem wodnym oraz duże klatki, w których w przyszłości będą ptaki.


No i w końcu dochodzimy do głównego punktu programu, czyli placu zabaw. Jest on rewelacyjnie zaprojektowany, podzielony na strefy.

Pierwsza strefa jest dla maluszków, wszystko jest niziutko, tak mniej więcej dla dzieci w wieku 1-3 lat. Moje dzieci tylko przelatują przez tę strefę i biegną szukać szczęścia gdzie indziej.


Kolejna część placu zabaw jest dla średniaków. Tutaj już czują się dobrze, jest się na co wspinać i z czego zjeżdżać.

No i końcu dochodzimy do trzeciej części, która jest przeznaczona dla dzieci od 7 roku życia, ale widzimy, że korzystają z niej też mniejsze dzieci. Większość atrakcji jest zrobiona z lin, więc można powiedzieć, że to taki trochę nietypowy, mini park linowy.

Dużym powodzeniem cieszy się tyrolka. Momentami w kolejce stoi kilkanaścioro dzieci, ale wszyscy grzecznie czekają na swoją kolej.Zmierzamy już ku wyjściu a jeszcze po drodze znajdujemy siłownię zewnętrzną i ścieżkę zdrowia.
Komentarze

 1. Plac Zabaw BOOOSKIIIIIIII :) sama bym się tam chętnie pobawiła :D bo zwykle chodza na nie niechętnei. 3 zabawki na krzyż, i to zaniedbane.. ale tam to cudo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to prawda. Ktoś na prawdę to przemyślał i dobrze zaplanował. Nie dość, że atrakcji full, to jeszcze jest dużo ławeczek, że rodzić może siedzieć i nie straci z oczu swojego dziecka. W Gdyni na plaży też jest fajny plac zabaw, ale tam jest łatwo zgubić dziecko.

   Usuń
 2. A wiesz, że choć w Wejherowie byłam kilka razy, to w tym Parku nigdy! Kurcze, trzeb to nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Choć uwielbiamy nadmorskie klimaty, ostatnio i Wejherowo znalazło się na liście miejsc, gdzie jeszcze nie byłyśmy. Z chęcią odwiedzimy to Muzeum i Park!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz