Śląskie Wesołe Miasteczko / Legendia


Jedziemy w góry a że droga jest daleka, to robimy sobie przerwę w Chorzowie w Śląskim Wesołym Miasteczku. Dzieci są podekscytowane, bo to przecież ogromne wesołe miasteczko, w którym można korzystać ze wszystkich atrakcji (no może prawie wszystkich, bo do niektórych jest wymagany określony wiek lub wzrost).

Śląskie Wesołe Miasteczko zostało założone w 1959 roku i funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Ja byłam w nim kiedyś z rodzicami jak miałam 10 lat. Pamiętam niektóre atrakcje, ale pamiętam też, że wtedy nie było jednego biletu wstępu (albo moi rodzice takiego nie kupili) i trzeba było za każdą atrakcję płacić osobno, co wiązało się z tym, że nie mogłam korzystać ze wszystkiego.

Widać, że niektóre konstrukcje są już nadgryzione zębem czasu, mają po kilka warstw farby, ale dobra konserwacja sprawia, że dalej są funkcjonalne i bezpieczne.

W tym roku Śląskie Wesołe Miasteczko zmieniło nazwę na Legendia. Atrakcje zostały te same, doszło trochę nowych, ale zmienił się ich wygląd, tak aby nawiązywał do legend i zostały im nadane anglojęzyczne nazwy. Czy do dobra zmiana - nie wiem. My byliśmy tam rok temu i wtedy było to tradycyjne wesołe miasteczko i nam to pasowało. Plusem było to, że było atrakcyjne cenowo na tle innych parków rozrywki, które są w okolicy, ponieważ za bilet rodzinny 2+2 zapłaciliśmy 159 zł (teraz trzeba zapłacić 208 zł przy zakupie online albo 228 zł przy zakupie biletu w kasie).

Każdy znajdzie coś dla siebie, bo są atrakcje i dla maluszków i dla żądnych wrażeń nastolatków. My spędziliśmy tu cały dzień i bawiliśmy się wyśmienicie. Myślę, że kiedyś tu wrócimy, żeby zobaczyć to miejsce w nowej odsłonie.

 Mini autodrom to bardzo oblegana atrakcja. Jedna przejażdżka to zdecydowanie za mało.
Kolejka do zjeżdżalni wodnej była chyba najdłuższa. Łódka wjeżdża windą na wysoką wieżę i zjeżdża do wody - mega frajda dla każdego.

Komentarze

  1. Tymi autkami to każdy chyba lubi sobie pojeździć! Moi chłopcy też je uwielbiają! A ta zjeżdżalnia wygląda obiecująco :) Też bym nią zjechała :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zjeżdżalnia jest super, szkoda tylko, że tak długo trzeba czekać w kolejce.

      Usuń

Prześlij komentarz