Śląskie Wesołe Miasteczko / Legendia


Jedziemy w góry a że droga jest daleka, to robimy sobie przerwę w Chorzowie w Śląskim Wesołym Miasteczku. Dzieci są podekscytowane, bo to przecież ogromne wesołe miasteczko, w którym można korzystać ze wszystkich atrakcji (no może prawie wszystkich, bo do niektórych jest wymagany określony wiek lub wzrost).

Śląskie Wesołe Miasteczko zostało założone w 1959 roku i funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Ja byłam w nim kiedyś z rodzicami jak miałam 10 lat. Pamiętam niektóre atrakcje, ale pamiętam też, że wtedy nie było jednego biletu wstępu (albo moi rodzice takiego nie kupili) i trzeba było za każdą atrakcję płacić osobno, co wiązało się z tym, że nie mogłam korzystać ze wszystkiego.

Widać, że niektóre konstrukcje są już nadgryzione zębem czasu, mają po kilka warstw farby, ale dobra konserwacja sprawia, że dalej są funkcjonalne i bezpieczne.

W tym roku Śląskie Wesołe Miasteczko zmieniło nazwę na Legendia. Atrakcje zostały te same, doszło trochę nowych, ale zmienił się ich wygląd, tak aby nawiązywał do legend i zostały im nadane anglojęzyczne nazwy. Czy do dobra zmiana - nie wiem. My byliśmy tam rok temu i wtedy było to tradycyjne wesołe miasteczko i nam to pasowało. Plusem było to, że było atrakcyjne cenowo na tle innych parków rozrywki, które są w okolicy, ponieważ za bilet rodzinny 2+2 zapłaciliśmy 159 zł (teraz trzeba zapłacić 208 zł przy zakupie online albo 228 zł przy zakupie biletu w kasie).

Każdy znajdzie coś dla siebie, bo są atrakcje i dla maluszków i dla żądnych wrażeń nastolatków. My spędziliśmy tu cały dzień i bawiliśmy się wyśmienicie. Myślę, że kiedyś tu wrócimy, żeby zobaczyć to miejsce w nowej odsłonie.

 Mini autodrom to bardzo oblegana atrakcja. Jedna przejażdżka to zdecydowanie za mało.


Kolejka do zjeżdżalni wodnej była chyba najdłuższa. Łódka wjeżdża windą na wysoką wieżę i zjeżdża do wody - mega frajda dla każdego.


Komentarze

 1. Tymi autkami to każdy chyba lubi sobie pojeździć! Moi chłopcy też je uwielbiają! A ta zjeżdżalnia wygląda obiecująco :) Też bym nią zjechała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zjeżdżalnia jest super, szkoda tylko, że tak długo trzeba czekać w kolejce.

   Usuń
 2. Nasze Śląskie Wesołe Miasteczke przeszło w rece zagraniczmego inwestora i jak na razie niestety nie wiedzie sie tam najlepiej. Killa wypadkow od otwarcia robi swoje. My sie pewnie wybierzemy, ale dopiero jak mala podrosnie, teraz jeszcze nie ma sensu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie ja nie miałam przekonania, że zmiana właściciela będzie dobra.

   Usuń
 3. Na pewno odwiedzimy jak dzieciaki podrosną :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz