Strysza Buda - Kaszubski Park Miniatur, Kaszubski Park Gigantów, Kaszubski Gracik

Strysza Buda to niewielka kaszubska miejscowość, na obrzeżach której powstały 3 parki rozrywki: Kaszubski Park Miniatur, Kaszubski Park Gigantów oraz Kaszubski Gracik. Główny parking przy parku miniatur jest zajęty, ale są znaki, którędy należy jechać na dodatkowy duży bezpłatny parking i z tej opcji korzystamy.

Kaszubski Park Miniatur
Odwiedziliśmy ten park 5 lat temu. Wtedy nie było dwóch pozostałych parków. Teraz odpuszczamy sobie ten park. Jest straszny upał, jesteśmy ograniczeni czasowo, no i widzieliśmy w tym roku Park Miniatur Sabat-Krajno, więc oglądanie kolejnego parku miniatur nie wydaje się nam wystarczająco atrakcyjne. Z tego co pamiętam to park, oprócz miniatur, oferuje także gabinet luster i dom strachu a także minizoo, gdzie można pogłaskać zwierzątka. Zerkając przez bramę widzimy, że miniatury są te same co 5 lat temu, więc wolimy skupić się na 2 pozostałych parkach.Kaszubski Park Gigantów
Z parku miniatur do parku gigantów jest paręset metrów. Za dodatkową opłatą można pojechać tam ciągnikiem przerobionym na ciuchcię. Nie chce nam się czekać aż pojazd się zapełni i ruszy, więc idziemy sobie pieszo. Okazuje się do dobrym wyborem, bo po drodze są sztuczne zwierzątka gospodarskie i gigantyczny ślimak.


Jak sama nazwa wskazuje, w Kaszubskim Parku Gigantów, są duże obiekty. Największą atrakcją jest samolot tupolew, choć jest on realistycznych rozmiarów. Można wejść do środka, usiąść na fotelu pilota a także na miejscach dla pasażerów. Wyjść można tradycyjnie po schodach albo zjechać ze zjeżdżalni.


Widzimy tu przedmioty powiększone kilkukrotnie takie jak okulary czy buty, ale też krzesło i stół, pudełko zapałek czy kubek z kaszubskim wzorem.Jest też część sportowo - rozrywkowa. Można pograć w różne gry, pojeździć na samochodzikach oraz pobawić się na placu zabaw.

Owady XXL
Jest to część parku gigantów, położona wzdłuż leśnej ścieżki, gdzie są różne owady w wersji xxl. Świetne jest to, że przy każdym jest tabliczka z opisem.


Niektórzy koniecznie muszą sobie zrobić zdjęcie ze skrzydełkami motylka.


Nieco dalej jest część parku związana z ptakami. Sporo czasu spędzamy przy tablicy, na której można włączyć odgłosy 20 ptaków zamieszkujących Park Gigantów. Nieopodal jest też tablica z ptasim budzikiem, z której można się dowiedzieć, o której godzinie który ptaszek rozpoczyna swoje ćwierkanie.


Możemy zobaczyć kilka ptaków w wersji XXL.


Na wszystkich największe wrażenie robi ogromny orzeł.


Podążając w stronę wyjścia spotykamy różne leśne zwierzątka w realistycznych rozmiarach. Dzieci są bardzo zainteresowane i z każdym zwierzątkiem muszą sobie zrobić sesję zdjęciową a ja powoli zaczynam mieć wrażenie, że właściciel parku miał pełno różnych figurek i poupychał je tutaj w myśli zasady "im więcej, tym lepiej".


Kaszubski Gracik
Ostatnią częścią Parku Gigantów, ale płatną dodatkowo, jest Kaszubski Gracik, czyli miejsce, gdzie zostały zebrane przeróżne samochody z różnych epok oraz kilka samochodów bajkowych i filmowych. Nie są to oczywiście oryginalne samochody, które brały udział w bajkach, ale i tak fajnie jest posiedzieć w samochodzie w takim jak w bajce Scooby Doo czy w Batmobilu. Niektóre auta są zamknięte i jest na nich tabliczka z prośbą o nieszarpanie za drzwi a niektóre są otwarte i można do nich wejść.Zaplecze gastronomiczne nie odbiega od innych parków tego typu czyli królują tu lody i fast foody.

Kaszubski Park Miniatur, Kaszubski Park Gigantów, Kaszubski Gracik
ul. Kartuska 30, 83-329 Mirachowo - Strysza Buda
otwarte: maj-wrzesień 9:00-19:00, niedziele i święta 10:00-19:00, w sezonie zimowym 10:00-17:00, grudzień-luty nieczynny
cennik
Park Miniatur lub Park Gigantów: normalny 15 zł, ulgowy 10 zł
Park Miniatur i Park Gigantów lub Park Gigantów i Kaszubski Gracik: normalny 25 zł, ulgowy 15 zł
Park Miniatur, Park Gigantów i Kaszubski Gracik: normalny 30 zł, ulgowy 20 zł

Komentarze

Prześlij komentarz