Pętla Chwarzno - Witomino rowerem


Jedziemy na wycieczkę rowerową. Zabieramy ze sobą znajomych, więc nasza wycieczka liczy 3 dorosłych i 4 dzieci. Trasę dobieramy tak, żeby nie była zbyt trudna i zawierała atrakcje dla dzieci.

Rowery przewozimy na dachu samochodu, który zostawiamy na końcu ulicy Okrężnej tuż przy wejściu do lasu. Jest tu miejsce na kilka samochodów. Jedziemy skrajem lasu w stronę ulicy Chwarznieńskiej. Przechodzimy na drugą stronę i zmierzamy ścieżką rowerową w stronę Witomina. Droga jest łatwa, nawet trochę nudna. Niestety na końcu ścieżki jest dość ostry zakręt, na którym trzeba mocno zwolnić, żeby tak jak jeden uczestnik naszej wycieczki nie zderzyć się z betonową ścianą. Na szczęście wszystko jest w porządku, wszystkie kości całe, więc na pocieszenie udajemy się na plac zabaw, który znajduje się przy ulicy Słonecznej na Witominie. Spędzamy tu dość dużo czasu, dzieci się bawią a dorośli próbują łapać promienie słońca przebijające się przez korony drzew.

Dalsza część wyprawy wiedzie przez las. Droga jest szeroka, więc nie sprawia dzieciom większych trudności. W połowie leśnej trasy przy skrzyżowaniu dróg jest drewniana wiata, w której mamy krótki odpoczynek a potem spokojnie dojeżdżamy do miejsca, gdzie zostawiliśmy samochód.

Jest to bardzo przyjemna trasa na wyprawę z małymi dziećmi, jednak długość trasy czyli 5 km, pozostawia w nas mały niedosyt.


Komentarze

 1. Fajna wycieczka ;) Trzeba korzystać z pogody i wolnego!

  OdpowiedzUsuń
 2. Urokliwe miejsce:) Na wycieczkę idealne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak wspaniale! Uwielbiam takie rodzinne wypady. A ja tak tęsknię za rowerem. Teraz, w zaawansowanej ciąży mogę o jeździe zapomnieć. A mąż tak mi odszpicował rower, że wygląda jak nowy! :) Nic to, jeszcze będzie okazja! Ale zazdroszczę i tak :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak maluszek podrośnie, to będzie go można zabierać w foteliku na wycieczki rowerowe :)

   Usuń
 4. u nas rowerek ostatnio czesto uzywamy jako srodek transportu :) takie rodzinne wycieczki iwspólnie spedzony vczas to supoer sporawa;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Malowniczo i w lesie, a więc tak jak lubię najbardziej

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz