Wieża widokowa na Wieżycy

W ostatnim czasie Wieżyca przyciąga nas do siebie. Zimą  w Wieżycy Koszałkowo i w Wieżycy Kotlince dzieci próbowały swoich sił na nartach a wiosną postanawiamy wejść na wieżę widokową. Nie jechalibyśmy tu specjalnie, ale przejeżdżając nieopodal, postanawiamy zrobić sobie małą przerwę w podróży i pospacerować po lesie. Samochód zostawiamy na bezpłatnym parkingu i ruszamy. Droga jest krótka i lekko pod górkę. Po około 20 minutach ukazuje nam się wieża widokowa. 

Wieżyca jest najwyższym wzniesieniem na Pojezierzu Kaszubskim i ma 328,7 m. n. p. m.Wchodzimy na wieżę widokową. Wstęp jest płatny: 6 zł bilet normalny, 4 zł bilet ulgowy. Patrząc na to, że jeszcze przed sezonem ruch tu jest dość duży, to dochodzimy do wniosku, że taka wieża to żyła złota. 


Na szczycie da się odczuć, że wieża nie stoi nieruchomo, tylko w zależności od siły wiatru, bardziej lub mniej się chybocze. Dzieci nie są z tego faktu zadowolone.

Na każdej ścianie są przyczepione tabliczki z odległościami do niektórych miast. Tylko dlaczego ktoś zapomniał o Gdyni?Po krótkim odpoczynku schodzimy na dół a tuż przy wyjściu spotykamy kozę - celebrytkę, która wspomaga swojego właściciela - menadżera kasą za pozowanie na (leśnej) ściance.


Komentarze

  1. Byliśmy tam kilka lat temu i moim dzieciakom bardzo podobało się to kołysanie wieżą :) A koza wtedy też była :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz