Władysławowo - miasto dla bogaczy

Wizyta we Władysławowie nie była planowana. Jesteśmy w okolicy, nie chce się nam jeszcze wracać do domu, więc szukamy miejsca, które jeszcze możemy odwiedzić. Szukamy na szybko czegoś w necie, ale nic nas nie przekonuje  na 100%. Ostatecznie stawiamy na Władysławowo.

Parkujemy w okolicy Domu Rybaka. Nieopodal jest wesołe miasteczko - fajne, duże, ale żywej duszy w nim nie widać. Dzieci ciągną w tamtą stronę. Idziemy, ale ceny powalają nas na kolana, więc ku niezadowoleniu dzieci, nie korzystamy z tej atrakcji. Na szczęście dzieci są na tyle rozsądne, że chyba choć trochę rozumieją, że z niektórych przyjemności warto zrezygnować na rzecz innych. Zawsze przy okazji wesołych miasteczek przypominam im najlepsze, w jakim kiedykolwiek byliśmy i do którego kiedyś na pewno wrócimy - Śląskie Wesołe Miasteczko.

Ciekawym miejscem wydaje nam się Dom Rybaka. Jest to wieżą widokowa z dwoma tarasami a każde piętro oferuje inną atrakcję - oczywiście każda płatna osobno. Jako że ta wycieczka nie była wcześniej zaplanowana i nie sprawdzaliśmy cen, to jesteśmy bardzo zaskoczeni ich wysokością. Tata namawia nas na wejście na jeden z tarasów wieży widokowej - ten niższy, bo płacenie kilkudziesięciu złotych za wejście na samą górę jest bardzo zniechęcające. Trzeba przyznać, że widok z tarasu jest przepiękny - tu zaczyna się Półwysep Helski. Z samej góry pewnie jest jeszcze ładniej.Oprócz tarasów widokowych są też 2 wystawy: Magiczny Zawrót Głowy i Muzeum Motyli. Przez uchylone drzwi udaje nam się dojrzeć, że w Muzeum Motyli są po prostu gablotki z zasuszonymi motylami, więc decydujemy się na Magiczny Zawrót Głowy i to jest zdecydowanie dobra decyzja. Na wystawę wchodzi się przez wielką kotarę i przechodzi przez gabinet śmiechu, czyli kilkanaście luster zniekształcających sylwetki. Dalej jest mnóstwo ciekawostek i doświadczeń, które możemy sami zrobić. Wszystkiego można dotknąć i obejrzeć, wszystko jest świetnie opisane, więc poznajemy zasady działania niektórych przyrządów i eksponatów. Dzieci są zachwycone a dorośli też się nie nudzą. Poznajemy zasadę działania lustra fenickiego, doświadczamy przeróżnych iluzji optycznych, dowiadujemy się, w jaki sposób sklepy za pomocą światła przedstawiają swoje towary, tak żeby wyglądały na świeże, nawet jeżeli o świeżości już dawno zapomniały. Można nawet pocierając misę sprawić, że woda w niej zaczyna drgać - udaje się to tylko tacie.

Magiczny Zawrót Głowy tak nas zaczarował, że przekroczyliśmy czas parkowania i za wycieraczką samochodu znajdujemy nie mandat, tylko prośbę o zapłacenie opłaty w wysokości 50 zł. Hmm, no nie korzystamy z tego zaproszenia, tak samo jak kilka lat temu nie skorzystaliśmy z takiego samego, jakie dostaliśmy w Rewie i do tej pory nikt się o nic nie upomiał.

Dom Rybaka
Władysławowo, ul. Hallera 19
godziny otwarcia: lip-sie 9:00-21:00; maj-cze, wrz 10:00-18:00, mar-kwi, paź 10:00-17:00, sty-luty, lis-gru 10:00-16:00
cennik:
Taras dolny: normalny 8,90 zł, ulgowy 6,90 zł (rodzina 2+2 - 31,60 zł)
Taras dolny i górny: normalny 15 zł, ulgowy 12 zł (rodzina 2+2 - 54 zł)
Magiczny Zawrót Głowy: normalny 10 zł, ulgowy 9 zł, rodzinny 2+2 - 35 zł
Muzeum Motyli: normalny 10 zł, ulgowy 9 zł, rodzinny 2+2 - 35 zł

Komentarze

  1. Odpowiedzi
    1. No właśnie niezbyt dobre opinie słyszałam o tym miejscu i celowo ominęliśmy to miejsce :)

      Usuń

Prześlij komentarz